Nożyce elektryczne do żywopłotu – dokładny opis!

sprawdzone nożyce elektryczne do żywopłotu

Niewątpliwie ogród to wizytówka naszej posiadłości, dlatego warto zadbać o niego jak najstaranniej. Ładnie prezentująca się trawa to miły dla oka element, ale warto także przywrócić do porządku żywopłot, który jest naprawdę nieczęstym widokiem – wtedy przyda nam się odpowiedni sprzęt.

Nożyce elektryczne – czym są i jak działają?

Sprzęt tego typu w sezonie letnim jest absolutnym hitem! Nożyce zasilane elektrycznie zostały przeznaczone do strzyżenia średniej wielkości żywopłotów. Konkretny model wymaga przeanalizowania stanu żywopłotu, szczególnie uwagę należy skupić na jego wielkość, twardość drewna oraz grubość gałęzi. Moc urządzenia będzie wtedy odpowiednio dostosowana pod daną sytuację, długość oraz rozstaw noży tnących ma kluczowe znaczenie.

Kształt, okablowanie, ergonomiczność! – Co wybrać?

Przede wszystkim wymagający kształt będzie wymagał krótszych listw tnących, natomiast dłuższa listwa jest bardziej wygodna do cięcia dużych i płaskich powierzchni. Kiedy mamy do czynienia z bardzo wysokim żywopłotem np. około 70-90 cm, wtedy wybór jest prosty – elektryczne nożyce teleskopowe! Świetnie sprawdzą się przy dużych gabarytach roślin. Należy też pamiętać żeby nożyce nie były zbyt ciężkie, aby nie było dyskomfortu związanego z obciążeniem rąk, warto o tym pamiętać przy doborze sprzętu. W przypadku nożyc elektrycznych bardzo łatwo dopasować model do użytkownika, ponieważ są dużo lżejsze i cichsze od tych spalinowych, jednak strzyżenie czasem może ograniczyć nas przez przewód, dlatego warto zaopatrzyć się dobre i długie okablowanie. Przed zakupem trzeba sprawdzić czy nożyce posiadają uchwyt, który zapobiega wysunięciu się wtyczki z gniazdka elektrycznego, aby uniknąć nieprzyjemności zalecamy ostrożność! Nawet sprawdzone nożyc elektryczne mogą sprawić przykrą niespodziankę, dlatego należy zachować rozsądek.

Ważne!

Nożyce mogą mieć szybki hamulec noży, zwiększający bezpieczeństwo pracy.
Zadbaj o to, aby noże miały na czubku specjalna osłonkę, dzięki temu nie narazisz się na zniszczenie sprzętu w momencie trafienie na mur lub w miejscach blisko podłoża.
W miarę lekka waga sprzętu (zalecane do 3 kg).
Sezonowa wymiana ostrz, która wyeliminuje element ranienia roślin lub wymiana ostrz stępiałych i niezbyt komfortowych w użytkowaniu.
Kategorycznie odradzamy używania nożyc elektrycznych do żywopłotu podczas opadów deszczu bądź innych złych warunkach pogodowych.
Nie tniemy żywopłotu kiedy jest mokry!

Podsumowanie

Nożyce elektryczne to świetny sprzęt przy kameralnych ogródkach, ale i nie tylko! Spalinowe urządzenia wydają się już przestarzałe, natomiast przy nożycach ręcznych trzeba się więcej napracować. Wygodniejsza forma użytkowania zapewnia przyjemnie spędzony czas na łonie natury! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *