Jak odpowiednio dobrać eleganckie obuwie

Bycie eleganckim mężczyzną to niewątpliwie atut. Odpowiednia wiedza dotycząca zasad ubioru stosownie do okazji oraz pory dnia sprawiają, że ryzyko popełnienia ubraniowej wpadki spada do zera. Wiele mężczyzn niestety popełnia bardzo podstawowe błędy rzutujące negatywnie na ich wizerunek. To właśnie nie odpowiednie dobranie stroju do okazji czy nie umiejętne dopasowanie koloru sprawiają, że pierwsze wrażenie może być negatywne. Mężczyzna pragnący być człowiekiem sukcesu powinien zwracać uwagę na szczegóły jednocześnie sprawiając, że jego widok będzie prezentował go w dobrym świetle. Niestety najmniej uwagi przywiązuje się tu o dbałości o obuwie. Jakich zasad zatem przestrzegać?

Odpowiedni dobór obuwia do okazji

Wiele osób ceni sobie wygodę. I nie ma w tym oczywiście nic złego. Każdy w pracy w biurze chce spędzić ten czas komfortowo. Firmy często idąć na rękę pracownikom sugerują luźny resscode lub tzw. luźne piątki gdzie istnieje swobodny, nieskrępowany ubiór. Należy jednak pamiętać, że o ile w takiej sytuacji założenie sportowych butów będzie jedyną właściwą opcją to w przypadku potkań z klientem lub współpracownikami będzie to porażka. Mawiają, że to nie szata zdobi człowieka jednak ubiór a także dobór obuwia świaczy o szacunku do rozmówcy. Dla tego w sytuacjach takich jak spotkanie biznesowe, konferencje czy rozmowa o pracę eleganckie obuwie męskie od Solier będzie najwłaściwszym wyborem. Oczywiście w kwestii rozmów o prace będą pewne wyjątki. Jeśli jest to rozmowa o pracę w sektorze IT, w ów czas preferowany jest nieco luźniejszy wygląd, charakteryzowany jako smart casual.

Dobór koloru butów do stroju

Ważną wskazówką będzie tu też to by obuwie było najciemniejszym elementem troju. Począwszy od góry w dół ubranie powinno być coraz ciemniejsze. Jasna koszula, ciemniejsze spodnie, ciemniejsze buty. I UWAGA! W przypadku zakładania skórzanego paska – ten powinien być koloru butów. W przypadku brązowego koloru opuszcza się podobne odcienie. Eleganckie obuwie męskie najczęściej można spotkać w kolorze czarnym i brązowym. W przypadku doboru czarnego paska do czarnych butów sprawa jest prostrza. Dodatkowym aspektem jakim charakteryzuje się eleganckie obuwie męskie jest to jakich skarpet użyć. Warto zadbać by nie wybijały się one kolorystycznie o koloru butów lub spodni i zdecydowanie warto zadbać by były to długie skarpety.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij