Eleganckie białe koszule dla mężczyzn – kiedy i jak nosić?

Każdy mężczyzna powinien posiadać w swojej szafie kilka eleganckich sztuk koszul. Mimo, iż na co dzień może preferować całkowicie odmienny styl, powinien mieć w swojej garderobie kilka par eleganckich spodni oraz pasujące do tego koszule, które będzie mógł ubrać na wiele okazji. Niemniej jednak, aby nie popełnić żadnego faux-pas, warto wiedzieć do czego nosić białą koszulę oraz dlaczego warto ją posiadać.

Biała koszula a relacje z otoczeniem

Wybór koszuli na co dzień jest dość prosty i łatwy. Niemniej jednak na szczególne okazje, które mogą się przydarzyć każdemu z nas warto mieć także białe koszule. Białe koszule świadczą nie tylko o elegancji, ale i o szyku. Mężczyzna w koszuli z kołnierzykiem, to mężczyzna, który dba o siebie i o swój wizerunek. Wiele kobiet zwraca uwagę na strój i to w jaki sposób wygląda mężczyzna. W relacjach biznesowych wygląd ma także ogromne znaczenie. Szczególnego znaczenia nabiera tu powiedzenie jak Cię widzą, tak Cię piszą. Wygląd jest naszą wizytówką a biała koszula symbolizuje styl i wysoki poziom.

Jak wygląda dzisiejsza klasyczna biała koszula?

Współczesna biała koszula męska jest zapinana z przodu. Klasyczne modele posiadają mankiety oraz kołnierzyk. Nosi się ją przede wszystkim z krawatem i zazwyczaj pod marynarką. Razem z przychodzącymi najnowszymi trendami koszule nosi się także do spodni nie tylko garniturowych. W zależności od okazji i powagi spotkania czy sytuacji białą koszulę można łączyć zarówno z casualowymi trampkami jak i eleganckimi półbutami. Jest wiele typów koszul. Jednak tą, którą powinien posiadać każdy mężczyzna to koszula formalna, którą można nosić w dzień na spotkania biznesowe oraz wieczorem podczas okazji bardziej uroczystych. Posiadanie chociażby dwóch, trzech takich koszul to obowiązek każdego pana.

Rodzaje koszul

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje koszul: regular fit oraz slim fit. Ta pierwsza to nic innego jak klasyczny model o standardowym kroju, która pasuje na każdego mężczyznę. Drugi rodzaj – slim fit, jest nieco wyszczuplony, aby podkreślić męskie wdzięki. Koszule te sprawdzają się idealnie na mężczyznach, którzy chcą podkreślić swoje atuty. Wyróżnia się także inny podział na koszule formalne, półformalne i nieformalne. Tu wybór odpowiedniej na daną okazję jest kwestią wyczucia oraz taktu.

Bez względu na to jaką białą koszulę mężczyzna zdecyduje się założyć powinna być ona nienagannie wyprasowana. Powinna być dopasowana do jego figury, kołnierzyk powinien być zapięty a rękawy długie. Krótkie nie są symbolem elegancji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *